Wernisaż wystawy „Na drugie mam Ewa” Joanny Uryn - 14 kwietnia, godz. 18:00, DSAP, Wrocław
2018-03-19

14 kwietnia 2018 o godz. 18:00 w Dolnośląskim Stowarzyszeniu Artystów Plastyków przy pl. Świętego Macieja 5A we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy prac Joanny Uryn. Wystawa nosi nazwę „Na drugie mam Ewa”. Wystawę będzie można oglądać od  5 do 30 kwietnia 2018 roku.

 

Joanna Uryn Tatarkowska prowadzi Galerię Sztuki „La Belle Epoque”, promując młodych twórców i pozwalając im zaistnieć na rynku sztuki. Jest członkinią Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków, związana z Grupą Twórców Różnych „ Złota Linia” oraz Kamieniczką „ Małgosia” i Towarzystwem Miłośników Wrocławia. Od lat działa na rzecz praw kobiet, jest członkinią Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet.

 

Joanna Uryn to rodowita wrocławianka. Wychowana w atmosferze otaczającej ją sztuki i literatury.  Od dziecka malowała, rysowała i uczestniczyła w zajęciach plastycznych. W młodości dorabiała, m.in. zdobiąc gipsowe i drewniane figury. Pracowała przy dekoracjach wystaw i prowadziła zajęcia plastyczne dla dzieci. Od 2004 roku swój warsztat rozwija na zajęciach w WOKP im. Gepperta, na kierunku: rysunek i malarstwo. Na swoim koncie ma kilka indywidualnych wystaw i wiele zbiorowych, a jej prace cieszą odbiorców w kraju i za granicą.

 

Jej prace to w dużej mierze pejzaże, natura oraz niezwykłe portrety. Inspiracji szuka u mistrzów: Amedea Modiglianiego czy Fridy Kahlo. Ma w swoim dorobku prace nawiązujące stylem i tematyką do ich obrazów. Zainspirowana postacią meksykańskiej malarki Fridy Kahlo, docenia zaletę cierpliwości w sztuce, a jej mottem są słowa Fridy: „Po co mi stopy, skoro mam skrzydła”.

 

Więcej informacji o Artystce oraz jej portfolio: http://www.galeria.pieknaepoka.pl/joanna-uryn/

Obrazy można zakupić na stronie: http://www.pieknaepoka.pl/

Dodatkowe informacje o wystawie: https://cojestgrane.pl/polska/dolnoslaskie/wroclaw/wydarzenie/3xg6/malarstwo-joanna-ewa-uryn/jest

T_PRODUCT_GO_TO_CART