Relacja z wernisażu wystawy „Na drugie mam Ewa” Joanny Uryn Tatarkowskiej
2018-04-16

14 kwietnia 2018 o godz. 18:00 w Dolnośląskim Stowarzyszeniu Artystów Plastyków przy pl. Świętego Macieja 5A we Wrocławiu odbył się wernisaż wystawy prac Joanny Uryn Tatarkowskiej. Wystawa nosi nazwę „Na drugie mam Ewa”. Wystawę będzie można oglądać od 5 do 30 kwietnia 2018 roku.

 

Wystawa cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. W wernisażu uczestniczyli licznie mieszkańcy Wrocławia, ale nie zabrakło osób z innych polskich miejscowości, a także z zagranicy. Inspirujące prace były tematem artystycznych dyskusji, które toczyły się również po oficjalnym zakończeniu wernisażu.

 

Joanna Uryn Tatarkowska prowadzi Galerię Sztuki „La Belle Epoque”, promując młodych twórców i pozwalając im zaistnieć na rynku sztuki. Jest członkinią Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków, związana z Grupą Twórców Różnych „ Złota Linia” oraz Kamieniczką „ Małgosia” i Towarzystwem Miłośników Wrocławia. Od lat działa na rzecz praw kobiet, jest członkinią Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet.

 

Joanna Uryn to rodowita wrocławianka. Wychowana w atmosferze otaczającej ją sztuki i literatury.  Od dziecka malowała, rysowała i uczestniczyła w zajęciach plastycznych. W młodości dorabiała, m.in. zdobiąc gipsowe i drewniane figury. Pracowała przy dekoracjach wystaw i prowadziła zajęcia plastyczne dla dzieci. Od 2004 roku swój warsztat rozwija na zajęciach w WOKP im. Gepperta, na kierunku: rysunek i malarstwo. Na swoim koncie ma kilka indywidualnych wystaw i wiele zbiorowych, a jej prace cieszą odbiorców w kraju i za granicą.

 

Jej prace to w dużej mierze pejzaże, natura oraz niezwykłe portrety. Inspiracji szuka u mistrzów: Amedea Modiglianiego czy Fridy Kahlo. Ma w swoim dorobku prace nawiązujące stylem i tematyką do ich obrazów. Zainspirowana postacią meksykańskiej malarki Fridy Kahlo, docenia zaletę cierpliwości w sztuce, a jej mottem są słowa Fridy: „Po co mi stopy, skoro mam skrzydła”.

 

Więcej informacji o Artystce oraz jej portfolio: http://www.galeria.pieknaepoka.pl/joanna-uryn/

Obrazy można zakupić na stronie: http://www.pieknaepoka.pl/

Dodatkowe relacje fotograficzne z wystawy na stronie Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków: https://www.facebook.com/KlubDSAP/posts/2222918234390710

T_PRODUCT_GO_TO_CART