Miasteczko Artystów 2018 - relacja
2018-05-15

12 maja 2018 roku miałyśmy przyjemność uczestniczyć we wspaniałym wydarzeniu na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu. Było to Miasteczko Artystów - jednodniowy wrocławski Montmartre. Tego dnia, podczas obchodów Dnia Odry, górka na Bulwarze Dunikowskiego zapełniła się artystami, którzy tworzyli w plenerze, pokazywali oraz sprzedawali swoje prace malarskie i rękodzielnicze.

 

Podczas wydarzenia panowała bardzo kreatywna atmosfera. Pogoda także dopisała. Artyści wymieniali się twórczymi inspiracjami, malowali obrazy, rozmawiali z przechodniami. Wrocławianie i wrocławianki oraz odwiedzający miasto turyści mieli okazję podziwiać piękne prace, podyskutować o sztuce. Można było nawiązać bezpośrednie kontakty pomiędzy amatorami i profesjonalistami, galeriami sztuki i koneserami bez pośrednictwa instytucji.

 

Miasteczko Artystów w ramach Dnia odry odbyło się już drugi raz. Rok wcześniej także przyciągnęło wielu miłośników i miłośniczek sztuki. Pomysłodawcą wydarzenia jest Piotr Gardecki - artysta, który wystawiał swoje prace w Polsce, Niemczech, Szkocji, USA i wielokrotnie w Holandii.

 

Trzymamy kciuki, by Miasteczko Artystów stało się regularnym wydarzeniem na mapie kulturalnej Wrocławia i odbywało się jak najczęściej. Z przyjemnością będziemy w nim uczestniczyć.

T_PRODUCT_GO_TO_CART